Yaşamdan Matematiğe Hikayeler (5., 6., 7., 8. Sınıflar)

Sayfa Sayısı: 184

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Ağustos, 2020

Basım Yeri: Ankara

ISBN: 978-605-7523-30-3

Boyut: 16x24

%15İNDİRİM 20.40 TL Etiket Fiyatı : 24.00 TL
- +
Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmen adaylarıyla beraber kaleme aldığımız bu kitap, Matematik eğitim-öğretim programına paralellik gösteren bir uygulama kitabı niteliğindedir, ancak birebir ders kitabı değildir. 

Elinizdeki kitabın ortaya çıkmasındaki etken, geliştirilmiş baskının önsözünde belirtilenlerle beraber “Okul çağındaki çocuklarımız, matematiğe nasıl bakarlar?” temel sorusunu göz önüne alarak bilimsel yayınlara bakıldığında;
Çocuklar, matematik bilgisini kendileri oluşturduklarında ondan büyük zevk alırlar, bunun yanı sıra doğrudan kendilerine söylenen formül ve bilgiden hoşlanmazlar. 

Bu durumda, “Matematik çocuklara nasıl öğretilmelidir?” sorusu akla geliyor. İşte elinizdeki kitapla,  aşağıdaki noktalara yanıt verdiğimizi düşünüyorum: 

Öğrencilerin;
I. Matematikle ilgili kavramları nasıl anlayabileceklerine,
II. Matematikle ilgili işlemleri nasıl anlayabileceklerine,
III.Kavramların ve işlemlerin arasındaki bağları kurmalarına Matematiğin nasıl yardımcı olabileceğine.

Yukarıda yazılanların dışında, özellikle ilk okulda okuma ve yazmayı gerçekleştiren çocuklarımız; öncelikle 18 sayfalık hikaye kitaplarını okumaya başladıkları andan itibaren sınıf öğretmenlerimiz aracılığıyla,

5N 1S (NE, NASIL, NEDEN, NEREDE, NE ZAMAN ve SONUÇ) sorularına yanıt vermeye çalışacaktır. Bu okumalar/ yanıtlar çocuklarımızın “üst düzey düşünme becerilerini” ortaya çıkarmaktadır.

Elinizdeki kitap ile, matematikle ilgilenen insanların ilk okul yıllarından itibaren 5N 1S üst düzey düşünme becerilerini kazanımlarını pekiştireceklerine ve karşılarına çıkan problemleri çözmede başarılı  olacaklarına inancım sonsuzdur. 

Kitap Bilgileri
Baskı Sayısı 2. Baskı
Basım Tarihi Ağustos, 2020
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-605-7523-30-3
Sayfa Sayısı 184

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.