Yaşam Boyu Gelişim Psikolojisi

Editör(ler): Doç. Dr. Fahri SEZER,

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Ağustos, 2020

Basım Yeri: Ankara

ISBN: 978-605-7523-31-0

Boyut: 16x24

%15İNDİRİM 21.30 TL Etiket Fiyatı : 25.00 TL
- +
Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

Yaşam Boyu Gelişim Psikolojisi kitabı okurları anne karnında başlayan gelişim serüvenini bebeklik, çocukluk, ergenlik, yetişkinlik ve yaşlılık boyunca ayrıntılı bir şekilde öğrenme imkanı bulacaktır. Yaşamı boyunca insanın gelişim aşamalarının anlaşılır bir şekilde ele alındığı bu eser alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanmış olup hem lisans öğrencileri hem de akademisyenler için faydalı bir kaynak olacaktır. Aynı zamanda anne babaların çocuklarının gelişimini, davranışlarını, sorunlarının nedenlerini anlamada açıklayıcı ve anlaşılır bir dil ile ele alınmış olan eser her kesimden okuyucuya hitap etme özelliğini taşımaktadır.

 Bu alanda yazılmış kitaplardan farklı olarak, gelişimsel psikolojinin birçok alt alanı ile ilgili teorik paradigmalar ve mevcut yöntemler sistematik ve hiyerarşik olarak sunulmuş kültüre uygun örnekler ile zenginleştirilmiştir. Anne karnından itibaren gelişimin bilişsel, fiziksel ve biyolojik temellerinin neler olduğu, bilişsel gelişimin kuramsal temelleri, kişiliğin gelişimi, ahlaki gelişimin nasıl gerçekleştiği, dil gelişimi, sosyal gelişim ve diğer gelişim alanlarının kuramsal temelleri ayrıntılı bir şekilde aktarılmıştır. Bu kitabın gelişim kuramlarına bakış açısı, geniş kapsamlı olup, ayrıntılı bilgilere yer verilmiş tüm okuyucu kitlesine geniş bir perspektif sunmuştur.

Kitabın lisans, lisansüstü öğrencilerine, psikoloji ve eğitim bilimleri uzmanlarına ve insan gelişimini öğrenmek isteyen meraklı bireylere çok faydalı bir kaynak olması ümidi ile…

Kitap Bilgileri
Baskı Sayısı 2. Baskı
Basım Tarihi Ağustos, 2020
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-605-7523-31-0
Sayfa Sayısı 192

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.