Tamamen Bütünleştirilmiş Karma Yöntem Araştırmalarına Giriş

%15İNDİRİM 34.00 TL Etiket Fiyatı : 40.00 TL
- +
Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

“Yazar Elizabeth G. Creamer lisansüstü öğrenciler ve karma yöntem araştırmaları alanında yeni olanlar için erişilebilir, kullanıcı dostu bir eser sunmaktadır. Bu yönüyle alanı tamamen bütünleştirilmiş karma tasarımların kullanımına yönlendirmeyi hedeflemekte ve karma yöntem çalışmalarının özellikle de meta çıkarımların önemini vurgulamaktadır. Çeşitli alanlardan örnekler ile bu kavramları metin boyunca somutlaştırma gayreti içerisinde olmuştur.”

-Leanne M. Kallemeyn, Loyola Üniversitesi Chicago

“Nihayet karma yöntem araştırmalarını hem ayrıntılı hem de okunabilir bir formatta açıklayan, seçkin örnekler ve yardımcı tablolar ile zenginleştirilmiş olan içerikleri eşzamanlı ve kapsamlı bir perspektif ile sunan bir kitap ile karşı karşıyayız.”

-Laura J. Meyer, Denver Üniversitesi

“Kitap kapsamlı ve iyi yazılmış. Karma yöntem araştırmalarına güçlü bir arka plan sunmakta ve okuyucuya genel bir perspektif sunmaktadır. Ayrıca öğrencileri karma yöntem çalışmalarını nasıl yürütecekleri konusunda eğitmektedir.”

-Tina L. Freiburger, Wisconsin Üniversitesi-Milwaukee

Bu pratik kitap, tamamen bütünleştirilmiş karma yöntemler araştırması tasarlamak, yürütmek ve değerlendirmek için gerekli süreçleri mükemmel bir şekilde sunmaktadır. Özellikle kitapta sunulan ve mimari kemerlerin birleştirici özelliğini kullanan metaforlar, öğrencilere tasarım ve uygulamanın tüm aşamalarında nitel ve nicel boyutları bütünleştirmenin yollarını düşündürerek karma yöntem yaklaşımının faydalarını anlamalarına özellikle yardımcı olacak bir boyut olarak değerlendirilmelidir. Popüler medya ve yayınlanmış araştırmalardan örneklerle, bu kitap aynı zamanda veri toplama ve veri analizi sırasında karmalamanın gerçekleştirilme yollarının ayrıntılı bir tartışmasını ve gerçekçi bir karma yöntem tezinin tasarlanması ve yürütülmesi ile ilgili etkileyici bilgi ve uygulamalar içermektedir.

Kitap Bilgileri
Çeviri Doç. Dr. İsmail SEÇER, Öğr. Gör. Sümeyye ULAŞ, Doç. Dr. Ceyhun OZAN, Dr. Öğr. Üyesi Merve GECİKLİ, Öğr. Gör. Emrullah AY, Dr. Öğr. Üyesi Kübra OKUMUŞ DAĞDELER,
Baskı Sayısı 1. Baskı
Basım Tarihi Nisan, 2020
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-605-7523-21-1
Sayfa Sayısı 336

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.