Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

Siz ve Aksiyon Araştırması Projeniz

“Siz ve Aksiyon Araştırması Projeniz” adlı eser okuyucuyu aksiyon araştırması projelerinin çeşitli aşamalarına taşıyacak faydalı önerilerle dolu. İş temelli öğrenme ve sertifika programları üzerinde yoğunlaşan mesleklerdeki uygulayıcılar için yazılmış olan bu kitap, proje çalışmasını geliştirmek için pratik stratejiler içermektedir.

Kitap, aşağıdaki altı bölüm hâlinde düzenlenmiştir:

  • Proje yapmayı düşünmek
  • Proje yapmaya hazırlanmak
  • Projeyi planlamak ve yönetmek
  • Projenizi yapmak
  • Projenizi değerlendirmek
  • Bilgi ve bulgularınızı yazmak ve yaymak

Kitabın okunması ve anlaşılması kolaydır. Kitap, öğretmen, hemşire ve sosyal hizmet çalışanları gibi farklı disiplinlerden okuyucuları yeni yaklaşımlar denemeye teşvik etmektedir.

Çok satan bu kitap, dördüncü baskısıyla tamamen güncellendi. Geniş bir disiplin yelpazesiyle ele alınmış yeni ve güncel vaka çalışmalarıyla birlikte diyalojik pratiklere duyulan ihtiyaçlara, yansıtıcı düşünme esaslarına, verileri sıralama ve analiz etmeyle ilgili yeni fikirlere ve yazmanın bir araştırma türü olarak görülmesine yönelik yaptığı vurgularla da geliştirildi.

Literatür ve iş birliğine yönelik önemli bölümlerinin yanı sıra yazma ve veri analizi hakkındaki fikirleriyle kitap, aksiyon araştırmasına başlamak ve kendini daha da geliştirmek isteyenler için temel bir okuma niteliğindedir.

Jean McNiff, bağımsız bir araştırmacı ve yazardır. York St John Üniversitesinde Eğitim Araştırmaları Profesörü olup Oslo ve Akershus Üniversitesi Koleji, Pekin Normal Üniversitesi ve Ningxia Teachers Üniversitesinde misafir öğretim üyesi görevlerinde bulunmuştur. Aynı zamanda, Aksiyon Araştırması: İlkeler ve Uygulama ve Aksiyon Araştırma Projenizi Yazma isimli önemli metinlerin de yazarıdır.

Kitap Bilgileri
Çeviri Doç. Dr. Yılmaz KARA, Doç. Dr. Murat OKUR, Dr. Öğr. Üyesi Hasan SAĞLAMEL, Dr. Çiğdem YAĞCI, Doç. Dr. Aslı EŞME, Doç. Dr. Sibel KAYA, Doç. Dr. Günkut MESCİ, Doç. Dr. Hatice GÜNGÖR SEYHAN, Doç. Dr. Tayfun TUTAK, Doç. Dr. İlknur ÖZPINAR, Şefika GİRGİN, Prof. Dr. Bayram COŞTU, Dr. Serkan COŞTU, Doç. Dr. Ahmed Emin OSMANOĞLU, Dr. Öğr. Üyesi Muhammet ÖZDEMİR, Dr. Öğr. Üyesi Olcay ÖZDEMİR, Doç. Dr. Banu USLU, Dr. Öğr. Üyesi Cüneyt ÇAPRAZ,
Baskı Sayısı 1
Basım Tarihi Mart, 2022
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-625-8499-29-2
Sayfa Sayısı 320

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.