SAGE Nitel Araştırmalar Kılavuz Kitabı

%15İNDİRİM 116.50 TL Etiket Fiyatı : 137.00 TL
- +
Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

Bu çığır açan kılavuz kitabının büyük ölçüde güncellenmiş ve revize edilmiş beşinci baskısı, nitel sorgulamanın modern teori ve pratiğini sunmaktadır. Dünyanın dört bir yanından en iyi akademisyenleri temsil eden editörler ve katkıda bulunanlar, mevcut literatürü sentezleme, bugünü tanımlama ve nitel araştırmanın geleceğini şekillendirme geleneğini sürdürmekte. Beşinci baskı, 19 yeni bölüm ve onu neredeyse yeni bir cilt haline getiren revize edilmiş 16 bölümü kapsamakta ve aynı zamanda önceki basımlardan kalan altı klasik bölümü de içermektedir. Bu baskıya yeni katkıda bulunanlar Jamel K. Donner ve Gloria Ladson-Billings; Margaret Kovach; Paula Saukko; Bryant Keith Alexander; Thomas A. Schwandt ve Emily F. Gates; Johnny Saldaña; Uwe Flick; Mirka Koro-Ljungberg, Maggie MacLure ve Jasmine Ulmer; Maria Elena Torre, Brett G. Stoudt, Einat Manoff ve Michelle Fine; Jack Bratich; Svend Brinkmann; Eric Margolis ve Renu Zunjarwad; Annette N. Markham; Alecia Y. Jackson ve Lisa A. Mazzei; Jonathan Wyatt, Ken Gale, Susanne Gannon ve Bronwyn Davies; Janice Morse; Peter Dahler-Larsen; Mark Spooner; ve David A. Westbrook.

Yeni ve Temel Özellikler

  • Yeni katılımcılar tamamen yeni 19 bölüm konusu sunmakta (yerli metodolojiler, yeni teknoloji çağındaki metodolojiler, queer / quare teorisi, etnodrama, veri ve problematiği, çeşitleme, işbirliğine dayalı sorgulama, dijital etnografi, küresel denetim kültürü ve çok daha fazlası).
  • Geri dönüt sağlayan yazarların önemli revizyonları farklı bölümlermiş gibi yeniden canlandırılmış içerik sağlamakta.
  • Çok çeşitli yöntemlerle ilgili tartışmalar, sosyal ve eğitimsel konulara getirilebilecek veri yelpazesini genişleterek okuyucunun metodoloji repertuarını genişletmekte.
Kitap Bilgileri
Çeviri Doç. Dr. Adnan TAŞGIN, Dr. Öğr. Üyesi Ali Fuad YASUL, Dr. Öğr. Üyesi Emir Feridun ÇALIŞKAN, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet AYKAN, Dr. Öğr. Üyesi Sabahattin YEŞİLÇINAR, Doç. Dr. Yılmaz KARA, Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya ÇAM, Dr. Murat BAŞ, Dr. Öğr. Üyesi Yasemin BÜYÜKŞAHİN, Dr. Öğr. Üyesi Erdi ERDOĞAN, Dr. Öğr. Üyesi Sema SULAK, Doç. Dr. Ümit DEMİRAL, Dr. Öğr. Üyesi Bilge SULAK AKYÜZ, Dr. Öğr. Üyesi Volkan DURAN, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Volkan YÜZÜAK, Dr. Öğr. Üyesi Nihan ERDEMİR, Öğr. Gör. Göksel COŞKUN, Dr. Öğr. Üyesi Fatih GÜNGÖR, Dr. Öğr. Üyesi Cahit ERDEM, Dr. Mehmet ŞATA, Arş. Gör. Hüseyin BAYRAM, Dr. Mehmet Ertürk GEÇİCİ, Dr. Fidan GEÇİCİ, Dr. Öğr. Üyesi Görkem CEYHAN, Dr. Önder ERYILMAZ, Dr. Zülal AYAR, Dr. Öğr. Üyesi Sümeyra CEYHAN, Öğr. Gör. Hüseyin ATASEVEN, Öğr. Gör. Ezgi GÜREL, Öğr. Gör. Bekir Burak SOYER, Dr. Öğr. Üyesi Fuat ELKONCA, Arş. Gör. Mehmet KÜÇÜKÇENE, Prof. Dr. Gülay EKİCİ, Dr. Mahmut BOZKURT, Dr. Fatih ÖZTÜRK, Dr. Öğr. Üyesi Yusuf ÖZTÜRK, Dr. Dilber ACAR, Dr. Samed TAŞÇI, Doç. Dr. Ali KARAKAŞ, Arş. Gör. Senem GÜRKAN, Arş. Gör. Murat EKİÇİ, Bil.Uzm. Hakan ŞAHİN,
Baskı Sayısı 1. Baskı
Basım Tarihi Mayıs, 2021
Baskı Yeri Ankara
Ebat 19,5X27
ISBN 978-605-7523-56-3
Sayfa Sayısı 978

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.