Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

Okullarda Motivasyonel Görüşme

Davranış ve Öğrenmeyi Geliştiren Görüşmeler

Stephen Rollnick, Sebastian G. Kaplan ve Richard Rutschman

“Her öğretmen öğrencilerinde pozitif motivasyon ortaya çıkarma kaygısı taşır. Bu kitap bunu tam olarak nasıl yapacağımızı gösteriyor ve bunu yaparken de özel bir programdan ziyade günlük yaşamın konuşma etkileşimlerini kullanır. MG, bağlanmayla başlar, odaklanmaya geçer ve çocukların amaç ve isteklerini uyandırır ve başarı için plan yapmalarında onlara rehberlik eder. Öğrencilerden açıkça değişmeleri istenmiyor, ama değişiyorlar ve bu kitap, öğretmenlerin bu temel beceri alanındaki uzmanlığını geliştirmeye yönelik ipuçları, senaryolar, örnekler ve pratik bilgelikle dolu.”

-Maurice J. Elias, Dr.

Yönetici, Rutgers Sosyal-Duygusal ve Karakter Gelişim Labaratuvarı

Rutgers, New Jersey Eyalet Üniversitesi

 

MG, birisinin onlara doğru soruları sorması durumunda insanların problemlerine veya zorluklarına çözüm bulabileceklerine dair temel bir inanca dayanmaktadır. Bu kitap, eğitimcilere, öğrencilerin karmaşık konular ve kararlarla başa çıkmalarına yardımcı olacak anahtarlar verir.

-Chad H. Adams

Müdür, Roger C. Sullivan Lisesi, Chikago Halk Okulları

“Bu kitap, kendisini 'sıkışmış' hisseden ve bir öğrencinin veya ailesinin okul yolculuğunu en üst düzeye çıkarmasına nasıl en iyi şekilde yardımcı olacağından emin olmayan öğretmenler veya diğer okul çalışanları içindir… Öğrenciler ve aileler ile olan etkileşimlerinize yaklaşımınızda devrim yaratacak.”

-Mariann Suarez, Dr.

Psikiyatri ve Davranışsal Nörobilimler Bölümü

Güney Florida Sağlık Üniversitesi, Morsani Tıp Fakültesi

Motivasyonel görüşme (MG) olarak bilinen kanıtlanmış danışmanlık yaklaşımı için ilk öğretmen kılavuzu olan bu faydalı kitap, değişim için güçlü fırsatlar olarak öğrencilerle günlük etkileşimlerin nasıl kullanılacağını gösterir. MG, her türlü davranışsal, akademik veya akranlarla ilgili zorluklar hakkında kısa görüşmeleri daha etkili hale getirebilecek beceri ve stratejilerden oluşur. Kapsamlı örnek diyaloglar, K-12 öğrencileriyle (ve ebeveynleriyle) kendi kendine problem çözmeyi ve kişisel gelişimi teşvik edecek şekilde konuşmanın "yapılması ve yapılmaması gerekenlerini" hayata geçirir. Yazarlar arasında, MG'nin seçkin ortak geliştiricisi ve iki eski sınıf öğretmeni bulunmaktadır. Kullanıcı dostu özellikler arasında öğrenme alıştırmaları ve yansıtma soruları; ek yardımcı kaynaklar, tamamlayıcı web sitesinde mevcuttur. Öğretmenler için yazılan kitap, okul psikologları, danışmanları ve sosyal hizmet uzmanları tarafından öğretmen atölyelerinde önerilecek ve / veya kullanılacaktır.

William R. Miller ve Stephen Rollnick tarafından yazılan Motivasyonel Görüşme, Üçüncü Baskı dahil olmak üzere Motivasyonel Görüşme Uygulamaları serisindeki diğer paha biçilmez başlıklar için www.guilford.com/AMI adresini ziyaret edin.

Kitap Bilgileri
Çeviri Prof. Dr. Fuat TANHAN, Prof. Dr. Mustafa KOÇ, Dr. Öğr. Üyesi F. Firdevs ADAM KARDUZ, Dr. Öğr. Üyesi Güldener ALBAYRAK, Gülşah Ezgican KIZILOK, Volkan TAYİZ, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin TURAN, Doç. Dr. Metin DENİZ, Doç. Dr. Uğur DOĞAN, Dr. Öğr. Üyesi Sabri DOĞAN, Dr. Öğr. Üyesi Gaye Zeynep ÇENESİZ, Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim ÖZOK, Prof. Dr. Tuncay AYAS, Dr. Öğr. Üyesi Naciye AYNAS, Dr. Öğr. Üyesi Yunus HASTUNÇ, Doç. Dr. İbrahim TAŞ, Dr. Yunus ALTUNDAĞ, Fırat ÜNSAL, Arş. Gör. Samet MAKAS,
Baskı Sayısı 1. Baskı
Basım Tarihi Eylül, 2020
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-605-7523-34-1
Sayfa Sayısı 228

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.