Okul Ruh Sağlığı Sorunları (Önleme ve Müdahale Stratejileri)

%15İNDİRİM 38.30 TL Etiket Fiyatı : 45.00 TL
- +
Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

Çeşitli psiko-sosyal sorunlar nedeniyle  her geçen gün çocuklarda görülen ruhsal ve davranışsal sorunlar artmakta ve bu sorunlar çocukların akademik yaşamlarına da etki etmektedir. Günümüzde okul devam sorunları gösteren çocukların sayısının ve oranının Türkiye ve bütün Dünya’da giderek arttığını OECD vb. kuruluşlar tarafındfan yayınlanan raporlar ortaya koymaktadır. Bu raporların ortaya koyduğu en acı gerçek ise hiç şüphesiz her yıl binlerce çocuğun eğitim sisteminin sisteminin bir şekilde dışında kaldığıdır.

Eğitimden uzakta kalan bireyin psiko-sosyal olarak daha korunmasız olduğu ve özellikle anti-sosyal eğilimler geliştirerek suça ve madde kullanımına karşı daha riskli bir konumda olduğu da açıktır. Bu nedenle problemli okul devam sorunlarının anlaşılması ve bu tür eğilimler gösteren çocukların  erken dönemde belirlenerek müdahale edilmesinin kaçınılmaz bir gereklilik olduğu düşünülmektedir.

Problemli okul devam sorunlarına hem teorik hem de etkililiği kanıtlanmış önleme-müdahale yaklaşımları ile farklı bir bakış açısı sunmayı amaçlayan bu eserin hem ebeveynler hem de ruh sağlığı ve saha çalışanları için önemli bir rehber niteliği taşıyacağına inanıyoruz.

 

Kitap Bilgileri
Baskı Sayısı 1. Baskı
Basım Tarihi Şubat, 2021
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-605-7523-48-8
Sayfa Sayısı 390

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.