Okul Öncesi 5-6 yaş Öğretmenleri için Etkinliklerle Görsel Sanat Eğitimi

Sayfa Sayısı: 218

Baskı Sayısı: 2

Basım Tarihi: Mayıs, 2023

Basim Yeri: Ankara

ISBN: 978-625-8499-92-6

Boyut: 16x24

%15İNDİRİM 143.70 TL Etiket Fiyatı : 169.00 TL
- +
Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

2000-2020 yılları arasında yüz yüze verdiğim eğitimlerimde, öğrencilerime bir çizimi tamamlamanın tek bir yolu olmadığını gösterdim. Onlara çeşitli seçenekler verdiğimde çizimleriyle daha fazla meşgul olduklarını ve zevk aldıklarını tespit ettim. Sanatın öğrenilebilecek bir beceri olduğunu anlattım. Bununla birlikte çizimlerini sınıf arkadaşlarıyla paylaşarak karşılaştırma fırsatı verdiğimde, farklılıkları görerek benimsemeyi öğrendiler. Pek çok deneme yanılma yolu ile özgün çalışmalar yaratırken, kopya yapmaktan çok daha tatmin edici sonuçlara ulaştılar.

Dönüp kendi öğrencilik yıllarıma baktığımda, kimi zaman sanatın, biriken duygularımı aktardığım bir çıkış noktası olduğunu gördüm. Eminim bir çoğunuz için de aynı şeyler söz konusu olmuştur. Bizler sanatın dönüştürücü gücünü deneyimledik. Şimdi bunu çocuklarla paylaşmak istiyoruz.

Bu kitap okul öncesi öğretmenleri için, görsel sanatların tanımı ve dayandığı temeller (eleman ve ilkeleri) konusunda bilgilere yer vererek, bu unsurların beş ve altı yaş öğrencilerine nasıl aktarılabileceği konusunda bir kılavuz niteliği taşımaktadır. Okul Öncesi Görsel Sanat Eğitimini uygulama perspektifinden ele alan bu kitapta; 5-6 yaş dönemdeki çocukların güzeli aramalarını, temel sanat kavramlarıyla tanışmalarını, kendilerini tanıyıp kanıtlamayı, çevrelerindeki ve doğadaki varlıkları algılamalarını, betimlemelerini ve her şeyden önce yaptıkları işlerden keyif alarak onları önemsemelerini sağlayacak pratik yol önerileri bulacaksınız.

Kitap Bilgileri
Baskı Sayısı 2
Basım Tarihi Mayıs, 2023
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-625-8499-92-6
Sayfa Sayısı 218

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.