Öğretmenler için Matematiksel Modelleme - Uygulamalı Matematik Eğitimi için Pratik Bir Rehber

%15İNDİRİM 41.70 TL Etiket Fiyatı : 49.00 TL
- +
Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

Matematik eğitiminde birçok odak alanı varken, okullarda uygulamalı matematik eğitimi sunmak için birçok iyi neden vardır. En önemli iki nedenden bahsedelim. Bir yandan matematiğin pratik tarafına odaklanarak ‘Neden matematik çalışıyoruz?’şeklindeki tipik bir öğrenci sorusuna ikna edici ve motive edici bir cevap sunar. Öte yandan eğitim politikaları uluslararası testler, müfredat ve beceri katalogları uygulayarak bu yönde ilerlemeye meyilli görünüyor.

Kitabın en önemli özelliği yazarların doğrudan sizlerle yani matematik eğitimcileriyle konuşmaya çalışmasıdır. Bizler sizleri, öğrenenler olarak katılmanız istenen etkinlikler hakkında sürekli bir diyaloğa çekeriz. Sizlerden bir şeyler yapmanız istenir; böylece yaparak ve derinlemesine düşünerek yeni yaklaşımlar ve materyaller hakkında birinci elden deneyim kazanırsınız. Böylece kitap tarafından motive edilen ve desteklenen şekilde uygulanabilir matematiği öğrenenler olarak, kendi deneyimleri yardımıyla uygulamalı matematiği öğretmeyi öğrenebilirler.

Burada uygulamalı matematik eğitimi, gerçeğe dayalı matematik eğitimini tanımlamak için kullandığımız ifadedir. Gerçeğe dayalı matematik, büyük ölçüde problem çözme ve matematikle ilişki kurma konusunda olumlu bir yatkınlığa dayanır. Gerçeği modellemek ve gerçeğin seçilmiş yönlerini benzetmek, gerçeğe dayalı matematik eğitiminin diğer temelleridir.

Kitap Bilgileri
Çeviri Doç. Dr. Şahin DANİŞMAN, Dr. Öğr. Üyesi Tuğba UYGUN ERYURT, Dr. Öğr. Üyesi Emre EV ÇİMEN, Doç. Dr. Recai AKKAYA, Dr. Öğr. Üyesi Elif ERTEM AKBAŞ, Prof. Dr. Yasin SOYLU, Doç. Dr. Burçin GÖKKURT ÖZDEMİR, Doç. Dr. Serdal BALTACI, Doç. Dr. Avni YILDIZ,
Baskı Sayısı 1. Baskı
Basım Tarihi Kasım, 2020
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-605-7523-42-6
Sayfa Sayısı 192

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.