Matematik Öğretiminde Dijital Araçların Kullanımı

%15İNDİRİM 78.20 TL Etiket Fiyatı : 92.00 TL
- +
Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

Yoğun bir özveri sonucu ortaya çıkan bu kitap dokuz bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde matematik eğitiminde kullanılabilecek dijital teknolojilere teorik bir bakış açısıyla yaklaşılmaktadır. Diğer bölümlerde matematik eğitimine özgü kullanılabilecek dijital araçlar (GeoGebra, Web 2.0 araçları, kodlama ile matematik vb.) temel alınarak örnek sınıf içi uygulamaları ve ders materyalleriyle zenginleştirilmiş öğretim aktivitelerine yer verilmiştir. Son bölümde ise özel eğitime gereksinimi olan öğrenciler için teknoloji destekli matematik öğretiminde kullanılabilecek dijital materyaller incelenmiştir.

Matematiğin kullanıldığı eğitim sahasında dijital teknolojiler ve bu teknolojilerin öğretim sürecinde kullanımına ilişkin araştırma yapıyorsanız, bu kitabın tüm araştırmacılar için bir başucu kaynağı olacağı düşünülmektedir.

Matematiğin yoğun olarak kullanıldığı alanlarda öğrenim gören bir öğretmen adayı iseniz dijital teknolojilerin kullanımına ilişkin bütüncül bir kaynak olması açısından bu kitap sizlere de hitap etmektedir.

Sınıf içi öğretim sürecinde dijital teknolojilere yer vermek istiyorum ama süreçte etkinlik bulamıyorum ya da etkinlikleri uygulama ve süreci şekillendirme hususunda tereddütlerim var diyen değerli öğretmenlerimize de bu kitabın farklı bir bakış açısı kazandıracağı düşünülmektedir.

Alanında uzman akademisyen ve deneyimli öğretmenler tarafından hazırlanan bu kitabın matematik eğitimi ve dijital teknolojiler ile ilgilenen tüm okuyuculara ve literatüre faydalı olması temennisiyle.

Kitap Bilgileri
Baskı Sayısı 1
Basım Tarihi Temmuz, 2022
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-625-8499-43-8
Sayfa Sayısı 232

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.