İşbirlikli Yaratıcılık (Yaratıcı Gelişim, Yenilik ve Girişimcilik için Eğitim)

Editör(ler): Prof. Dr. Salih Zeki GENÇ,

Çeviri: Dr. Öğr. Üyesi Yahya Han ERBAŞ, Prof. Dr. Salih Zeki GENÇ, Doç. Dr. Nur AKCANCA, Dr. Öğr. Üyesi Derya GİRGİN,

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi:

Basım Yeri: Ankara

ISBN: 978-605-7523-49-5

Boyut: 16x24

Yazar(lar): Robert KELLY,

%15İNDİRİM 30.60 TL Etiket Fiyatı : 36.00 TL
- +
Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

Dünya büyük bir değişim geçirmektedir. Eğitim sistemlerinin öğrencileri herkesin yararına olacak yenilikçi çözümler için işbirliği içinde çalışmaya hazırlaması gerekir. Bu hazırlık, erken çocukluktan orta öğretim sonrası eğitime kadar işbirliğine dayalı bir yaratıcılık kültürünü teşvik etmek anlamına gelmektedir.

Robert Kelly, eğitim uygulamalarında işbirliğine dayalı yaratıcılığın tam olarak neye benzediğini bize göstermektedir. İşbirlikli yaratıcılığın kavramsal yapısını açıklığa kavuşturmakta ve ardından bu yeni eğitim ekosisteminin nasıl kök salacağını araştırmaktadır. Bizi öğretmen eğitimi alanındaki lisansüstü öğrencilerin başarılarının, işbirlikli yaratıcılığa bağlı bir projeye başladıkları ve program hakkında fikirlerini bildirdikleri, kendi hazırladığı programa davet etmektedir.

 

Robert Kelly

Eğitimci, yazar, sanatçı ve konuşmacı Robert Kelly, işbirliğine dayalı yaratıcılık, yaratıcı gelişim, yenilik için tasarım odaklı düşünme ve dönüşümsel eğitim uygulamaları alanlarında tanınmış lider kişilerden biridir. Werklund Eğitim Fakültesi’ndeki Yenilik için İşbirlikli Yaratıcılık ve Tasarım Düşüncesi (Collaborative Creativity and Design Thinking for Innovation) yüksek lisans programının akademik koordinatörü ve Calgary Üniversitesi'nde doçent olarak görev yapmaktadır. Robert, eğitim uygulamalarında yaratıcılık konusunda sık sık seminerler vermektedir.

Kitap Bilgileri
Çeviri Dr. Öğr. Üyesi Yahya Han ERBAŞ, Prof. Dr. Salih Zeki GENÇ, Doç. Dr. Nur AKCANCA, Dr. Öğr. Üyesi Derya GİRGİN,
Baskı Sayısı 1. Baskı
Basım Tarihi
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-605-7523-49-5
Sayfa Sayısı 176

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.