EYLEM ARAŞTIRMASINDA KARMA YÖNTEM UYGULAMALARI Yöntemden Topluluk Eylemine

%20İNDİRİM 79.20 TL Etiket Fiyatı : 99.00 TL
- +
Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

Eylem Araştırmasında Karma Yöntem Uygulamaları

 "Bu yazar çok önemli olduğuna inandığım bir bilgi birikimi ortaya koymuş ve konuyu 21. yüzyılda araştırma konusundaki güncel düşünce biçimlerini yansıtan bir şekilde ileriye taşımıştır. Bu ders kitabı bölümlerinde sunulan araştırma uygulamaları, araştırma metodolojisini öğretiminde önceki bakış açılarında veya geçmiş öğretim yöntemlerinde yer verilmeyen alanlarda karma yöntem eylem araştırması yapılabilmesine yardımcı olmaktadır. "

-Juanita A. Johnson, Union Institute & University

"Kitapta ele alınan konuların kapsamı müthiş ve örnekler çok faydalı ... Bu türden bir deseni düşünen herkes için çok faydalı olacağına inanıyorum."

-Laura J. Meyer, University of Denver

"Eylem araştırması yapan uygulayıcı-araştırmacıların karmaşıklıklarına, özelliklerine ve ihtiyaçlarına odaklanıyor... Her bir karma yöntem türü için bütünleştirmeyi daha önce görmediğim bir şekilde net olarak açıklıyor. Şekiller ve kutular bir o kadar değerli, düzenli, ve uygulayıcı-araştırmacılar için açık."

-Debby Zambo,Arizona State University

Bu uygulamalı kitapla eylem araştırmasını ve karma yöntemi kendi çalışmanızla bütünleştiriniz

Türünün ilk örneği olan bu kitap, okuyuculara uygulamalı ve pragmatik bir şekilde karma yöntem eylem araştırması (KYEA) çalışması tasarlamak ve yürütmek için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlar. Yazar, multidisipliner bir odaklanmayla, akademisyen-uygulayıcıların çeşitli epistemolojik ve profesyonel ihtiyaçlarını karşılamak için bilimsel ve uygulamalı bir oryantasyon sağlamaktadır. Kitap, pratik ortamlarda nasıl araştırma yapılacağını öğrenen öğrenciler, mesleki uygulamalarında ilgili sorunları ele alma ihtiyacıyla karşı karşıya kalan uygulayıcılar, politika değişiklikleri konusunda bilgilendirme yapmak isteyen topluluk liderleri ve uygulayıcı-araştırmacılar ve topluluk paydaşları ile işbirliği içinde araştırma yöntemleri öğreten ve finanse edilen araştırmaları yürüten  üniversite kurumları da dahil olmak üzere farklı araştırma becerileri seviyelerine sahip geniş kitlelere uygundur. Çok çeşitli pedagojik özellikler, karma yöntemi bütünleştiren bir eylem araştırması çalışmasını tasarlama, yürütme, uygulama ve raporlama becerilerini geliştirmeyi amaçlayan bir öğretim metni olarak kullanılmasını uygun hale getirmektedir.

Kitap Bilgileri
Çeviri İlhan GÜNBAYI, Ahmet ŞAHIN, Kadriye BULDUKOĞLU, Buket ŞİMŞEK ARSLAN, Tayfun YÖRÜK, Tarkan DÜZGÜNÇINAR, Savaş VARLIK, Rabia VEZNE, Sevecen ÇELIK İNCE, Neslihan PARTLAK GÜNÜŞEN, Leyla MUSLU, Volkan AŞKUN, Sergen GÜRSOY,
Baskı Sayısı 1
Basım Tarihi Mart, 2022
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-625-8499-26-1
Sayfa Sayısı 532

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.