Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

Matematik öğrenme sürecinde, diskalkuli ve özel öğrenme güçlükleri olan öğrencilerin yaşadıkları zorlukları anlamak ve doğru desteği sağlamak hayati önem taşımaktadır.

Bu kitap okuyucunun:

  • Diskalkulinin doğasını ve nedenini açıklayan güncel araştırmalara genel bir bakış
  • Diskalkulinin tanımlanmasına ilişkin rehberlik
  • Formal ve informal değerlendirmelerin nasıl yapılacağına dair örnekler
  • Çoklu duyusal yöntemle matematik öğretiminin ilkelerinin açıklaması
  • Ders planlama ve etkinlik örnekleri ile birlikte yapılandırılmış bir programın ana hatları (5-14 yaş arası öğrenciler için) hakkında bilgi edinmesine katkı sağlayacaktır.

Kitap, öğretmenleri de içeren, diskalkulik öğrencilerin eğitilmesinde ve değerlendirilmesinde uzman olmak isteyen uygulayıcılar için tasarlanmıştır. Özellikle de diskalkuli değerlendirmesi yapmak isteyen Değerlendirme Uygulama Sertifikasına sahip, hali hazırda var olan özel öğretmenler kadar, Onaylı Diskalkuli Öğretmenliği ve Britanya Diskalkuli Derneği Ortak Üyeliği için ders almak isteyenlere uygundur.

Kathleen Kelly, özel öğrenme güçlükleri alanında serbest bir danışmandır. Daha önce Manchester Metropolitan Üniversitesi'nde Kıdemli Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır ve burada Özel Öğrenme Güçlükleri Yüksek Lisans Programı ve Diskalkuli Yüksek Lisans Sertifikası için Program Lideri olarak görev almıştır.

Kitap Bilgileri
Çeviri Doç. Dr. Yılmaz MUTLU, Prof. Dr. Sinan OLKUN, Doç. Dr. Mehmet Hayri SARI, Dr. Öğr. Üyesi Ali Fuad YASUL, Dr. Öğr. Üyesi Emir Feridun ÇALIŞKAN, Doç. Dr. Levent AKGÜN, Dr. Öğr. Üyesi Sümeyra AKKAYA, Dr. Derya CAN, Dr. Öğr. Üyesi Neşe UYGUN, Dr. Öğr. Üyesi Burcu DURMAZ, Arş. Gör. Furkan ATMACA, Öğr. Gör. İhsan SÖYLEMEZ, Dr. Öğr. Üyesi Ebru KORKMAZ, Dr. Öğr. Üyesi Kübra POLAT, Dr. İpek SARALAR-ARAS, Dr. Öğr. Üyesi Fatma CUMHUR, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet AYKAN, Sibel UYGUR TOPTAŞ,
Baskı Sayısı 1. Baskı
Basım Tarihi Mayıs, 2021
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-605-7523-58-7
Sayfa Sayısı 352

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.