CARIBOU MATEMATİK YARIŞMASI 3. ve 4. Sınıflar İçin Çıkmış Sorular ve Cevapları

Sayfa Sayısı: 148

Baskı Sayısı: 1

Basım Tarihi: Ekim, 2021

Basim Yeri: Ankara

ISBN: 978-625-8499-12-4

Boyut: 16x24

%15İNDİRİM 32.30 TL Etiket Fiyatı : 38.00 TL
- +
Açıklama Özellikler Yorumlar (0)

 

Matematik...

- Eğlencelidir,

- Hayatın içindedir,

- Oyundur.

Bu oyun dünyasında daha fazla vakit geçirmeye ne dersiniz?

Oyunun kuralları çok basit; kolay sorulardan başlayarak, sorularda verilen şifreleri ve ipuçlarını yakalayıp, cevapları bulacağız sonra da daha düşündürücü sorularla, beynimizi ve sınırlarımızı biraz biraz zorlayacağız. Biz beynimizi zorlarken zihnimizde yapılan yolculuğun faydalarını tahmin bile edemezsiniz.

Caribou matematik yarışması, çocukların matematik problemlerini çözerken keyifli vakit geçirmelerini, matematiksel kavramlar üzerinde farklı bakış açılarıyla düşünebilmelerini, sınırlarını zorlayabilmelerini ve ve tüm dünyadaki çocuklarla aynı atmosfer içerisinde, aynı sorularla uğraşabilmelerini hedeflemiş bir organizasyon. Yılın belirli zamanlarında yapılan bu yarışma ile hem uluslararası standartlarda matematik deneyimi kazanmış oluyorsunuz hem de her yarışmada dünya sıralamasındaki yerinizi görebiliyorsunuz. Bu arada sadece matematiği değil, ingilizceyi de biraz zorlamış oluyorsunuz. Ama merak etmeyin, çok zorlanırsanız diye soruların türkçeleri de eklendi. Unutmayın, her yarışmada bir kelime ya da bir matematik teriminin ingilizcesini bile öğrenmiş olsanız iyidir.

Dünyanın en büyük online matematik yarışması olan Kanada Merkezli, Caribou Matematik  Yarışması 2009 & 2010 ve 2011 soruları sizin için hazır. O halde, şimdi beynimizi biraz zorlama zamanı!...

Matematikle güzel vakit geçirmeniz dileğiyle...

Kitap Bilgileri
Baskı Sayısı 1
Basım Tarihi Ekim, 2021
Baskı Yeri Ankara
Ebat 16x24
ISBN 978-625-8499-12-4
Sayfa Sayısı 148

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.