HakkımızdaHikâyemiz, Türkiye'nin köklü yayınevlerinde çalışan dinamik bir kadronun önüne gelen değişim fırsatını değerlendirmesiyle başladı. Bu değişim ve yen hareketi sahip olduğumuz değerlerin değişimiyle yayınevimize geleceğin fikirlerini yaymak için ufuk açtı. İlkeli çalışmayı alışkanlık haline getiren, okurlarına ulaştırmadan önce kendileri okuyup değerlendiren, eğitimin kitap ve dergilerle öğrenmenin bilincinde olan bir kadroyuz.

 

Deneyimlerimizden aldığımız uyumlu ve sorumlu hayat anlayışı sayesinde kuralların arkasına saklanmıyoruz. İletmek için yoğunlaştırmak için yoğunlaştı. Eğitim gibi birçok fırsatla birlikte hayatta kalın ve hayatta kalma bir tanıma indirgemiyoruz. Bizden hizmet bekleyenlerin daha hızlı karar verip daha hızlı tükettiklerinden aynı anda birden fazla konuyla uğraşabilen bir kitle olduğunu biliyoruz. Bunun nedeni onların oyun ve oyuncakla ilgili hikâyeleri bizimkinden çok farklı.

 

Geleceğin dünyasında yolları aydınlatacak ve bir şeyler üretmek için çalışacak olan herkes artık iyi biliyor; eski yöntem ve tekniklerle geleceğe ulaşmak artık kolay değil, hatta çok zor. O zaman değerli bir seçenek kalıyor; eğitimin sanat, bilim ve teknolojiyle birlikte düzenlenmesi. Bu çerçevede yayınevimizle birlikte ekip olarak eğitimde öğrenmeyi önemsiyor ve hayata geçirmek için plan yapıyoruz. Bu yüzden bu yüzyılın becerilerini kazanmış gençlerin ilgisini çekecek işlerin peşinde hedef belirledik. 

 

Neyi, nerede, ne kadar, hangi öğrenmek nasıl öğrenmek istediğine eğitimsel öğreniyorum ham ortamlarda oyun oynar gibi alabilir. Hemen hemen her tür ders oyunlaştırılabilir ve çeşitli materyaller oyuncaklara dönüştürülebilir. Eğitimle oyun ve oyuncak arasındaki bağları güçlendirmek için çabalıyoruz.

 

VİZETEK, öğrenci, öğretmen adayı, öğretmen ve ebeveynlere eğitim dünyasına yeni bir pencere açıyor. Çevrimiçi hakemli dergilerden, örnek kopyaya ulaşan yardımcı ders kitaplarına kadar geçmişte övünecek işler yaptığımız alanların yanında “Uluslararası Oyun, Oyuncak ve Oyunlaştırma Kongresi” nin de ilkini 2019 yılında düzenledik. Kongrenin çıktılarını ulusal ve uluslararası taranan dergilerde yayınlatmaya devam ediyoruz.

 

Diploma, planlamada şart koşullarını sağlar. Fakat bu yetmez; ek sinyaller yayarak dikkat çekmek ve yeterlik düzeyini yukarılara çıkarmak içineçmişe sertifikalar eklemel özgiyiz. Aralarında Finlandiya, İngiltere, Almanya, İsveç ve Singapur'da yetişmiş olan hocalarımızın bulunduğu yerde yetkin olan uzmanlardan “Şifalı pedagoji”, “On iki Duyu”, “Yaşam Köyleri”, “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu”, “Origami”, “ Veri Madenciliği ”,“ Psikodrama ”,“ Art Terapi ”, ve“ Eğitim Filmleri ”sertifika programları dileyen dilediğini yüz yüze veya yardım alabilir.

 

Eğitimin tüm yönlerini aralarında ülkemizde ilk kez yayınlanacak kitapların da dünya çapında en popüler kitapları çevirerek ileriye taşıyoruz. Çünkü kitabın bir kitaptan daha fazla anlamı olduğunu biliyoruz. Biz sadece bir yayınevi değiliz; geleceğin fikirlerini buluşturuyoruz.